Objektiv Nikon Z 24-70/2.8S
Objavljamo samo najnižje cene brez prečrtanih.
Objektiv NIKKOR Z 24-70 mm f/2.8S ima izpopolnjeno optika in obsežna zaščita pred vremenskimi vplivi zagotavljata, da je ta objektiv polnega formata za brezzrcalni sistem pravo delovno orodje za vsako svetlobo. Ta 24–70 mm objektiv z zaslonko f/2,8 razkrije natančne podrobnosti ter pri fotografiranju od blizu daje rezultate, kot jih pri objektivu s takim obsegom goriščne razdalje še niste videli. Parametre fotografiranja lahko določate neposredno na objektivu. S trpežno zasnovo pa je pripravljen na vse lokacije.
Velik premer bajoneta Z in zanesljiva zaslonka f/2,8 z zaobljeno odprtino z devetimi lamelami prinašata navdušujoče rezultate pri vsaki svetlobi. Ustvarite lahko krasne učinke žarečih zvezd. In mehko ozadje naravnega videza z elegantnimi prehodi do robov kadra. Njegova ostrina je izjemna in na kratkih razdaljah neprekosljiva. Ker je najmanjša razdalja ostrenja v celotnem območju zooma zgolj 0,38 m, lahko nadzorujete kader, čisto od blizu do neskončnosti.
Celo točkovni viri svetlobe so upodobljeni natančno, kar omogoča zasnova s 17 elementi v 15 skupinah. Nanokristalna prevleka in prevleka ARNEO preprečujeta podvojene vire svetlobe in notranji odboj, ki jih povzroča osvetlitev iz več smeri.
Glavne funkcije:
- 24–70 mm objektiv z zaslonko f/2,8
- 9 lamel zaslonke
- Sistem notranjega ostrenja
- Prevleka ARNEO
|
Vrsta |
Nikonov bajonet Z |
|
Format |
FX/35 mm |
|
Goriščna razdalja |
24–70 mm |
|
Najbolj odprta zaslonka |
f/2,8 |
|
Najmanj odprta zaslonka |
f/22 |
| Sestava objektiva | 17 elementov v 15 skupinah (z 2 lečama iz ED-stekla, 4 asferičnimi lečami, lečami z nanokristalno prevleko ter prevleko ARNEO in sprednjo ter zadnjo lečo s fluorovo prevleko) |
| Kot zajema | Format FX: 84° do 34°20', format DX: 61° do 22°50' |
| Lestvica goriščne razdalje | Skala v milimetrih (24, 28, 35, 50, 70) |
| Sistem ostrenja | Sistem notranjega ostrenja |
| Najmanjša razdalja ostrenja | 0,38 m od goriščne ravnine pri vseh položajih zooma |
| Največje razmerje reprodukcije | Približno 0,22 x |
| Število lamel zaslonke | 9 (zaobljena odprtina zaslonke) |
| Premaz | Nanokristalna prevleka, fluorova prevleka, prevleka ARNEO |
| Velikost navoja za filter | 82 mm (P = 0,75 mm) |
| Premer x dolžina (razdalja od nastavka za objektiv) | Pribl. 89 mm (največji premer) x 126 mm (razdalja od prirobnice za namestitev objektiva fotoaparata) |
| Teža | Približno 805 g |
| Samodejno ostrenje | Da |
| Notranje ostrenje | Da |
| Ostrenje | Samodejni način, ročni način |
| Priložena dodatna oprema | 82-milimetrski sprednji zaskočni pokrovček objektiva LC-82B, zadnji pokrovček objektiva LF-N1, bajonetna sončna zaslonka HB-87, torbica za objektiv CL-C2 |
Vprašanja, klepet, ocene in mnenja
Za sodelovanje se prijavite v Enaa.com