National Geographic 114/500 Dobson zrcalni teleskop azimutna dobson Povečava 25 do 167 x
Objavljamo samo najnižje cene brez prečrtanih.
Ta kompaktni teleskop z odprtino 114 mm zbere skoraj trikrat več svetlobe kot tisti s 76 mm. Tako so na Luni in drugih planetih vidni manjši predmeti in drobnejši detajli. Zaradi svoje dobsonijevske zasnove je teleskop zelo kompakten, hiter za namestitev (zapakiran je v celoti sestavljen) in ga je mogoče zlahka odpeljati na opazovalno mesto. Z njim lahko upravljate intuitivno, ne da bi pri tem žrtvovali stabilnost. Integriran pladenj za opremo ohranja okularje, Barlow lečo pa je vedno pripravljeno na roko, iskalec rdečih pik pa olajša iskanje predmetov.
Upoštevajte, da so reflektorski teleskopi tipa Newton zelo dobri za astronomska opazovanja na zvezdnatem nebu, niso pa primerni za opazovanje narave in pokrajin podnevi. Zato za opazovanje narave in pokrajine priporočamo lečne teleskope.
Besedilo je strojno prevedeno.
Posebnosti:
Kompakten in enostaven za prenašanje
Tehnične podrobnosti
| Goriščna razdalja (podrobnosti) | 500 mm |
| Material | aluminij, plastika |
| Mera, višina | 520 mm |
| Način montaže | azimutna |
| Oblika (optika) | dobson |
| Povečava (maks.) | 167 x |
| Povečava (min.) | 25 x |
| Premer ogledala (optika) | 114 mm |
| Premer, ø | 280 mm |
| Slow motion teleskop | ročni |
| Teža | 3750 g |
Proizvajalec ali pooblaščeni odgovorni zastopnik proizvajalca:
The Walt Disney Company (Germany) GmbH
Lilli-Palmer-Str. 2 80636 München Germany
hilfeDE@disney.com
Vprašanja, klepet, ocene in mnenja
Za sodelovanje se prijavite v Enaa.com