Bresser Optik Refraktor 90/500 EQ3 teleskop z lečo ekvatorialna akromatičen Povečava 180 x (max)
Objavljamo samo najnižje cene brez prečrtanih.
Odlično za začetnike v astronomiji: zaslonka 90 mm ponuja približno 200-krat več svetlobe kot s prostim očesom!
Opazujte kraterje, doline in žlebove na Luni, ki so skoraj 400.000 km stran, kot da ste zelo blizu! BRESSER AR-90s z nemškim nosilcem EQ-3 vam ponuja podrobne slike, vendar ne samo lune: natančno si oglejte delitev Saturnovih obročev, oddaljenih milijone kilometrov, ali odkrijte Veliko rdečo pego Jupitra, ogromnega ciklona v vzdušje. Sledite letnim časom na Marsu in opazite Venerov srp.
Toda AR-90 se zelo dobro obnesejo tudi kot kompaktna potovalna naprava. Zahvaljujoč krajši goriščni razdalji, ki znaša le 500 mm, je mogoče doseči impresivna opazovanja odprtih zvezdnih kopic in Rimske ceste v širokem polju.
BRESSER AR-90 že zbira večkratnik svetlobe v primerjavi z napravo, s katero je Galileo Galilei naredil svoja slavna odkritja pred skoraj štiristo leti.
Stalno nameščen pokrov za zaščito pred roso zmanjšuje nastajanje rose in preprečuje vdor stran svetlobi s strani, kar dodatno poveča kontrast slike.
Na cevni objemki AR-90s / 500 je pritrjena tirnica GP prizme za pritrditev na nosilec.
Besedilo je strojno prevedeno.
Posebnosti:
Kompaktni teleskop z dolgimi goriščnimi razdaljami
Dostava:
Lomilnik AR-90 s nemškim nosilcem EQ-3@26 mm okular Super Plössl (31,7 mm / 1,25 '')@Diagonala zvezde (31,7 mm / 1,25 '')@Cevna objemka s prizmo (univerzalni golobji rep za EXOS / GP / EQ5 / LXD75)@6x30 iskalnik@Astronomija PC programska oprema Stellarium@vrtljiv zvezdni zemljevid@Navodila.
Tehnične podrobnosti
| Goriščna razdalja (podrobnosti) | 500 mm |
| Material | aluminij |
| Mera, dolžina | 750 mm |
| Mera, višina | 1700 mm |
| Mera, širina | 740 mm |
| Moč resolucije | 1.5 Kotnih sekund |
| Način montaže | ekvatorialna |
| Oblika (optika) | akromatičen |
| Povečava (maks.) | 180 x |
| Premer leče | 90 mm |
| Premer, ø | 31.7 mm |
| Razmerje zaslonke | 5,5 |
| Slow motion teleskop | ročni |
| Sprejemnik okularja | 31.7 mm |
| Teža | 6900 g |
Proizvajalec ali pooblaščeni odgovorni zastopnik proizvajalca:
Bresser GmbH*
Gutenbergstr. 2 46414 Rhede Germany
info@bresser.de
Vprašanja, klepet, ocene in mnenja
Za sodelovanje se prijavite v Enaa.com