Objavljamo samo najnižje cene brez prečrtanih.
Acer Aspire 16 AI OLED A16-61M-R583 – vsestranski AI prenosnik za zahtevne naloge
- Procesor AMD Ryzen AI za učinkovito lokalno izvajanje AI nalog
- 32 GB RAM in 1 TB SSD za brezhibno večopravilnost in shranjevanje
- 16" OLED zaslon za živahne barve in natančen prikaz
- Copilot+ PC za pripravo na prihodnje AI rešitve v Windows 11
- Ultrabook zasnova za mobilnost in dolgo avtonomijo
Prenosni računalnik Acer Aspire 16 AI OLED A16-61M-R583 16" je sodoben in izjemno zmogljiv ultrabook, zasnovan za profesionalce, entuziaste ter uporabnike, ki svoje delo ali prosti čas potrebujejo hitro in brezhibno zmogljivost. Zaradi napredne AI strojne opreme in vrhunske OLED matrike nudi izjemno uporabniško izkušnjo v digitalnem vsakdanu.
Ocena ključnih lastnosti izdelka
| Lastnost | Vrednost | Ocena |
|---|---|---|
| Področje uporabe | Večnamenski prenosniki | 🟢 9.5 |
| Vrsta prenosnika | Ultrabook | 🟢 9.0 |
| Pripravljen za AI | Copilot + PC (napredna) | 🟢 10.0 |
| Tip procesorja | AMD AI 7 | 🟢 9.2 |
| Generacija/Serija procesorja | AMD AI | 🟢 9.0 |
| Pomnilnik | 32 GB | 🟢 9.5 |
| Zaslon | 40,6 cm (16") | 🟢 9.3 |
| Matrika (panel) | OLED | 🟢 10.0 |
| Tip zaslona | 2048 x 1280 | 🟢 8.9 |
| Svetilnost cd/m2 (niti) | - | |
| Svetleč ali matiran zaslon | Bleščeč | 🟡 6.7 |
| Kapaciteta diska | 1 TB | 🟢 9.4 |
⚖️ Primerjaj lastnosti z drugimi izdelki po lastni izbiri
Računalnik z diagonalo zaslona 16” in vrhunsko OLED matriko je primeren za poslovne uporabnike, kreatorje vsebin, študente ter domačo uporabo. Njegova večnamenska narava zmore tako zahtevnejše računalniške simulacije, hitro obdelavo slik kot tudi brezhibno večopravilnost. K vsem tem nalogam prispeva zmogljiv procesor AMD AI 7, velikih 32 GB pomnilnika ter hiter 1 TB SSD pogon.
Oblika
Vrsta izdelka: Prenosnik
Barva izdelka: Črna
Oblika: Školjkasta
Pozicioniranje na trgu: Igranje iger
Originalna blagovna znamka: Acer
Zaslon
Diagonala zaslona: 45,7 cm (18")
Ločljivost zaslona: 2560 x 1600 slikovnih pik
Tip HD: WQXGA
Tip plošče: IPS
Trženjsko ime tehnologije zaslona: ComfyView
Izvorno razmerje stranic: 16:10
Površina zaslona: Mat
Diagonala zaslona (cm): 45,7 cm
Največja hitrost osveževanja: 250 Hz
Procesor
Proizvajalec procesorja: Intel
Družina procesorjev: Intel Core Ultra 9
Generacija procesorjev: Intel Core Ultra (serija 2)
Procesor: 275HX
Število jeder procesorja: 24
Vremen procesorja: 24
Frekvenca procesorja Boost: 5,4 GHz
Zmogljiva jedra: 8
Učinkovita jedra: 16
Največja frekvenca zmogljivih jeder Turbo: 5,4 GHz
Največja turbo frekvenca učinkovitega jedra: 4,6 GHz
Osnovna frekvenca jedra za zmogljivost: 2,7 GHz
Osnovna frekvenca učinkovitega jedra: 2,1 GHz
Predpomnilnik procesorja: 36 MB
Osnovna moč procesorja: 55 W
Največja turbo moč: 160 W
Ogrodja programske opreme AI, ki jih podpira NPU: DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN
Skupna zmogljivost procesorja do: 36 teraoperacij na sekundo
Zmogljivost NPU do: 13 teraoperacij na sekundo
Zmogljivost grafičnega procesorja do: 8 teraoperacij na sekundo
Pomnilnik
Kapaciteta pomnilnika: 64 GB
Vrsta notranjega pomnilnika: DDR5 SDRAM
Hitrost pomnilnika: 6400 MHz
Oblika pomnilnika: SO-DIMM
Razporeditev pomnilnika: 2 x 32 GB
Reže za pomnilnik: 2 x SO-DIMM
Največji RAM: 64 GB
Mediji za shranjevanje
Skupna zmogljivost shranjevanja: 2 TB
Mediji za shranjevanje: SSD
Skupna zmogljivost SSD: 2 TB
Število nameščenih SSD-jev: 1
Zmogljivost shranjevanja SSD: 2 TB
Vmesnik SSD: PCI Express
Značilnost: NVMe
Oblika SSD: M.2
Značilnost: Vgrajen bralnik kartic
Združljive pomnilniške kartice: MicroSD (TransFlash)
Grafika
Proizvajalec ločene grafične kartice: NVIDIA
Model ločene grafične kartice: NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti
Pomnilnik ločene grafične kartice: 12 GB
Vrsta namenskega grafičnega pomnilnika: GDDR7
Značilnost: Vgrajena grafična kartica
Proizvajalec integrirane grafične kartice: Intel
Značilnost: Diskretna grafična kartica
Družina vgrajenih grafičnih adapterjev: Intel Graphics
Model integrirane grafične kartice: Intel Graphics
Značilnost: Sprednja kamera
Sprednja kamera Ločljivost: 1920 x 1080 slikovnih pik
Vrsta HD sprednje kamere: Full HD
Omrežje
Najvišji standard Wi-Fi: Wi-Fi 6E (802.11ax)
Standardi Wi-Fi: Wi-Fi 6E (802.11ax)
Vrsta antene: 2x2
Lastnosti: Ethernet/LAN
Hitrost prenosa podatkov Ethernet LAN: 2500 Mbit/s
Lastnosti: Bluetooth
Različica Bluetooth: 5.3
Vrata in vmesniki
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Število vrat tipa A: 1
USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Število vrat tipa A: 2
USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Število vrat tipa C: 2
Število vrat Ethernet LAN (RJ-45): 1
Število vrat HDMI: 1
Lastnosti: Kombinirani priključek za slušalke/mikrofon
Tipkovnica
Vhodna naprava: Sledilna ploščica
Značilnost: Številska tipkovnica
Značilnost: Osvetljena tipkovnica
Barva osvetlitve ozadja tipkovnice: RGB
Osvetljeno območje tipkovnice: 4-consko RGB
Razporeditev tipkovnice: QWERTZ
Jezik tipkovnice: Nemščina
Programska oprema
Arhitektura operacijskega sistema: 64-bitna
Število baterijskih celic: 4
Kapaciteta baterije: 90 Wh
Čas delovanja baterije: 5 ur
Napajanje
Napajanje: 330 W
Značilnost: Polnilna vrata USB Type-C
Teža in dimenzije
Širina: 405 mm
Globina: 307,9 mm
Višina: 28 mm