Objavljamo samo najnižje cene brez prečrtanih.
Acer Aspire 14 AI OLED A14-53M-52FA – zmogljiv ultrabook za AI naloge
- OLED zaslon za izjemno sliko in barve
- Procesor Intel Core Ultra s podporo NPU
- 16 GB RAM in 512 GB SSD za hitro delo
- Vgrajen Windows 11 Copilot+ za sodobne AI funkcije
- Kompaktna oblika za mobilnost in udobje
Prenosni računalnik Acer Aspire 14 AI OLED A14-53M-52FA, 14" WUXGA OLED, Core Ultra 5, 16GB RAM, 512GB SSD, DE, Win11 Copilot+ je popolna izbira za tiste, ki pričakujete več od svojega poslovnega, osebnega ali igralnega prenosnika. Napredne tehnične rešitve in umetna inteligenca omogočajo odlično prilagoditev vašemu delovnemu tempu ter zagotavljajo izvrstno uporabniško izkušnjo kjerkoli.
Ocena ključnih lastnosti izdelka
| Lastnost | Vrednost | Ocena |
|---|---|---|
| Področje uporabe | Večnamenski prenosniki | 🟢 9.5 |
| Vrsta prenosnika | Ultrabook | 🟢 9.0 |
| Pripravljen za AI | Copilot + PC (napredna) | 🟢 10 |
| Tip procesorja | Intel Ultra 5 | 🟢 8.5 |
| Generacija/Serija procesorja | Intel Ultra (2. gen) | 🟢 9.0 |
| Pomnilnik | 16 GB | 🟢 9.0 |
| Zaslon | 35,56 cm (14") | 🟢 8.5 |
| Matrika (panel) | OLED | 🟢 10 |
| Tip zaslona | 1920 x 1200 (FHD+) | 🟢 9.0 |
| Svetilnost cd/m2 (niti) | ||
| Svetleč ali matiran zaslon | Bleščeč | 🟡 7.0 |
| Kapaciteta diska | 512 GB | 🟢 8.0 |
⚖️ Primerjaj lastnosti z drugimi izdelki po lastni izbiri
Oblika
Barva: Čisto srebrna
Vrsta izdelka: Prenosnik
Barva izdelka: Srebrna
Oblika: Školjkasta
Zaslon
Diagonala zaslona: 35,6 cm (14")
Ločljivost zaslona: 1920 x 1200 slikovnih pik
Vrsta HD: WUXGA
Vrsta plošče: OLED
Tehnologija zaslona Trženjsko ime: CineCrystal
Izvorno razmerje stranic: 16:10
Barvni prostor RGB: DCI-P3
Barvni razpon: 100%
Procesor
Proizvajalec procesorja: Intel
Družina procesorjev: Intel Core Ultra 5
Generacija procesorjev: Intel Core Ultra (serija 2)
Procesor: 226V
Število jeder procesorja: 8
Niti procesorja: 8
Frekvenca procesorja Boost: 4,5 GHz
Zmogljiva jedra: 4
Jedra z nizko porabo energije: 4
Največja turbo frekvenca zmogljivih jeder: 4,5 GHz
Največja turbo frekvenca nizko porabo energije: 3,5 GHz
Osnovna frekvenca zmogljivosti jedra: 2,1 GHz
Jedro z nizko porabo energije
Osnovna frekvenca: 2100 MHz
Predpomnilnik procesorja: 8 MB
Vrsta predpomnilnika procesorja: Pametni predpomnilnik
Osnovna moč procesorja: 17 W
Največja turbo moč: 37 W
Nevronska procesna enota (NPU)
Nevronska procesna enota (NPU): Intel AI Boost
Funkcija: Podpora za redkost
Funkcija: Podpora za učinke Windows Studio
Ogrodja programske opreme AI, ki jih podpira NPU: DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN
Skupna zmogljivost procesorja do: 97 teraoperacij na sekundo
Zmogljivost NPU do: 40 teraoperacij na sekundo
Zmogljivost grafičnega procesorja do: 53 teraoperacij na sekundo
Pomnilnik
Kapaciteta pomnilnika: 16 GB
Vrsta notranjega pomnilnika: LPDDR5x SDRAM
Oblika pomnilnika: Vgrajen
Največji RAM: 16 GB
Mediji za shranjevanje
Skupna zmogljivost shranjevanja: 512 GB
Mediji za shranjevanje: SSD
Skupaj Kapaciteta SSD-ja: 512 GB
Število nameščenih SSD-jev: 1
Kapaciteta shranjevanja SSD-ja: 512 GB
Vmesnik SSD-ja: PCI Express 4.0
Značilnost: NVMe
Oblika SSD-ja: M.2
Značilnost: Vgrajen bralnik kartic
Združljive pomnilniške kartice: MicroSD (TransFlash)
Grafika
Model namenske grafične kartice: Ni na voljo
Značilnost: Vgrajen grafični adapter
Proizvajalec integriranega grafičnega procesorja: Intel
Družina vgrajenih grafičnih adapterjev: Intel Arc Graphics
Model integrirane grafike: Intel Arc Graphics 130V
Zvok
Število vgrajenih zvočnikov: 2
Značilnost: Vgrajen mikrofon
Kamera
Značilnost: Sprednja kamera
Ločljivost sprednje kamere: 1920 x 1080 slikovnih pik
Vrsta HD sprednje kamere: Full HD
Omrežje
Najvišji standard WLAN: Wi-Fi 7 (802.11be)
Funkcije: Bluetooth
Različica Bluetooth: 5.4
Vrata in vmesniki
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Število vrat tipa A: 2
Število vrat HDMI: 1
Različica HDMI: 2.1
Število vrat Thunderbolt 4: 2
Funkcije: Intel® Thunderbolt 4
Funkcije: Kombinirani priključek za slušalke/mikrofon
Funkcije: USB Type-C DisplayPort z načinom preklapljanja
Tipkovnica
Vhodna naprava: Sledilna ploščica
Funkcije: Osvetljena tipkovnica
Razporeditev tipkovnice: QWERTZ
Jezik tipkovnice: Nemščina
Programska oprema
Arhitektura operacijskega sistema: 64-bitna
Nameščen operacijski sistem: Windows 11 Home
Baterija
Tehnologija baterije: Litij-ionska (Li-ion)
Število baterijskih celic: 3
Baterija Kapaciteta: 65 Wh
Lastnosti: Indikator napolnjenosti baterije
Napajanje
Napajanje: 65 W
Lastnosti: Polnilna vrata USB Type-C
Lastnosti: USB Power Delivery
Napetost polnjenja USB: 5 V
Tok polnjenja USB: 3 A
Varnost
Lastnosti: Reža za kabelsko ključavnico
Vrsta reže za kabelsko ključavnico: Kensington
Teža in dimenzije
Širina: 312 mm
Globina: 225,9 mm
Višina: 15,9 mm