TP-Link Omada ES228GMP 28-portno gigabitno stikalo Easy Management 24-portno PoE+

star_rate star_rate star_rate star_rate star_half
4,80 (5 ocen)
Več podobnih: Mrežna oprema TP-Link
Več podobnih: Mrežna oprema TP-Link
397,35 €
Cena brez DDV: 325,70 €
36 x 13,73 €
hiter kredit do 84 obrokov

Objavljamo samo najnižje cene brez prečrtanih.

arrow_forwardPOIŠČI PODOBNE


Izdelek ni več v prodaji ali pa ponudbo šele urejamo in preverjamo ali je primerna za objavo in prodajo. Podatki so lahko napačni.

Šifra izdelka: 9821235501

S točkami zvestobe do popustov: 40 točk.

TP-Link Omada ES228GMP – prilagodljivo omrežno stikalo za podjetja

Primerno za poslovna omrežja Ponudba napajanja PoE za IP naprave Za razširitev večjih omrežij
Za zahtevne poslovne uporabnike, ki potrebujejo stabilno, varno in razširljivo omrežno rešitev s centralnim upravljanjem ter napajanjem PoE.
  • 28 gigabitnih portov za večjo povezljivost
  • 24 PoE+ portov za napajanje kamer in dostopnih točk
  • Pretočnost 56 GB/s za stabilno delovanje
  • Centralizirano upravljanje prek Omada rešitve
  • Učinkovita rešitev za rast in širitev omrežja

Vodstvene funkcije
Vrsta stikala: Upravljano
Nivo stikala: L2
Funkcija: Podpora za kakovost storitve (QoS)
Funkcija: Spletno upravljanje
Funkcija: Upravljanje v oblaku
Lastnost: Enotna statična konfiguracija
Povezave in vmesniki
Število ethernetnih vrat RJ-45 s preklopom baznih postaj: 26
Osnovna stikalna vrata RJ-45 Ethernet Vrsta: Gigabit Ethernet (10/100/1000
Število gigabitnih ethernetnih (bakrenih) vrat: 26
Število rež za module SFP: 2
omrežje
Omrežni standard: IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z
Tehnologija bakrenih ethernetnih kablov: 10BASE-T, 100BASE-X, 1000BASE-T, 1000BASE-X
Funkcija: Zrcaljenje vrat
Funkcija: Podpora za nadzor pretoka podatkov
Lastnost: Združevanje povezav
Funkcija: Nadzor nad nevihto oddajanja
Funkcija: Samodejni MDI/MDI-X
Hitrosti prenosa podatkov Ethernet LAN: 10, 100, 1000 Mbit/s
Značilnost: Hitro slovo
Funkcija: Podpora za VLAN
Funkcije virtualnega LAN-a: MTU VLAN, VLAN na osnovi vrat, označeni VLAN
Število VLAN-ov: 32
Prenos podatkov
Usmerjevalna/preklopna zmogljivost: 56 Gbit/s
Hitrost prenosa: 41,66 Mpps
Tabela MAC naslovov: 8000 vnosov
Nepremičnina: Trgovina in posredovanje
Funkcija: Podpora za velike okvirje
Veliki okvirji: 15000
Pomnilnik medpomnilnika podatkovnih paketov: 4 MB
Varnost
Funkcije DHCP: odjemalec DHCP
Lastnost: IGMP vohunjenje
Algoritmi za razporejanje čakalnih vrst: Uteženo krožno računanje (WRR)
Funkcije večvrstnega oddajanja
Funkcija: Podpora za večvrstno oddajanje
oblikovanje
Značilnost: Montaža v rack
Barva izdelka: Črna
Material ohišja: kovina
Značilnost: LED indikatorji
Število ventilatorjev: 2 ventilatorja
Storitve
Flash pomnilnik: 64 MB
Raven hrupa: 46,2 dB
Funkcija: Nadgradljiva vdelana programska oprema
Povprečni čas med napakami (MTBF): 224143 h
energija
Vir napajanja: izmenični tok
Značilnost: Napajalnik je vključen
Vhodna izmenična napetost: 100–240 V
Vhodna frekvenca izmeničnega toka: 50/60 Hz
Poraba energije (maks.): 454,8 W
Značilnost: Zaščita pred porastom tlaka
Zaščitna napetost pred porastom tlaka: 6 kV
Napajanje prek Etherneta (PoE)
Funkcija: Napajanje prek Etherneta (PoE)
Podprta vrsta napajanja prek Etherneta (PoE): PoE+
Število vrat Power over Ethernet plus (PoE+): 24
Napajanje prek Etherneta (PoE) na vrata: 30 W
Skupna moč prek Etherneta (PoE): 384 W
Delovni pogoji
Delovna temperatura: -5 - 45 °C
Temperaturno območje shranjevanja: -40 - 70 °C
Relativna vlažnost med delovanjem: 10–90 %
Vlažnost pri skladiščenju: 5 - 90 %
Odvajanje toplote: 1546,15 BTU/h
Teža in dimenzije
Širina: 440 mm
Globina: 330 mm
Višina: 44 mm
Obseg dobave
Priloženi kabli: AC
Funkcija: Pregled hitrega začetka
Funkcija: Navodila za uporabo
Lastnost: Komplet za montažo v rack
Potrdila
Potrdila o skladnosti: CE, Zvezna komisija za komunikacije (FCC), RoHS
Certifikat: FCC, CE, RoHS


Besedilo je strojno prevedeno.

Enaa povzetek

TP-Link Omada ES228GMP je primeren za srednje večja poslovna okolja ali napredno domače mreženje, kjer je potreben večji nabor priključkov in obenem centralizirano napajanje naprav prek PoE+. Zaradi 28 gigabitnih portov in naprednih funkcij enostavnega upravljanja ustreza potrebam podjetij, ki načrtujejo prihodnjo širitev ali povezujejo številne naprave kot so IP kamere, dostopne točke in tiskalniki. Model ni najprimernejši za nezahtevne domače uporabnike, saj velikost in možnosti najdejo uporabno vrednost predvsem tam, kjer je zahtevana nadzorovana in segmentirana omrežna infrastruktura. Posebnost je kombinacija visokega števila PoE+ portov s funkcijami Easy Managementa, kar olajša vzdrževanje in nadzor, a zahteva vsaj osnovno poznavanje upravljanja omrežij.

Vir priporočila: Enaa vodiči in izkušnje ekipe.

Pogled uporabnika

Izdelek najpogosteje uporabljajo IT oddelki podjetij, organizacije ali naprednejši domači uporabniki, ki želijo enostavno povezati več naprav in zagotoviti hkrati napajanje preko PoE+, na primer za IP kamere, Wi-Fi dostopne točke ali sodobne pametne naprave. Takšno stikalo olajša vzpostavljanje centraliziranega, pregledenega omrežja, ponekod pa zaradi večje kapacitete omogoča hitro širitev sistema brez dodatnih investicij v dodatno infrastrukturo.

Znamka TP-Link je zaradi svoje prepoznavnosti in zanesljivosti pogosto izbira uporabnikov, ki iščejo usklajen ekosistem omrežne opreme z dobrim razmerjem med stroškom in funkcionalnostjo.

Zakaj kupiti na Enaa

Na Enaa lahko računate na jasno predstavitev vseh ključnih lastnosti izdelka, strokovno podporo pred in po nakupu ter možnost enostavne primerjave z drugimi modeli iz kategorije koncentratorjev in stikal.

Odgovori na pogosta vprašanja

Ali je to stikalo primerno za manjša domača omrežja?

Ta model je največkrat smiselna izbira za situacije, kjer je potrebno mnogo priključkov ali razširjena PoE funkcionalnost, zato za osnovne domače postavitve običajno zadostuje preprostejše in kompaktnejše stikalo.

Za katere naprave je funkcija PoE+ posebej uporabna?

PoE+ je posebej koristna pri uporabi IP kamer, brezžičnih dostopnih točk ali naprednih VoIP telefonov, kjer priključene naprave poleg podatkov potrebujejo še električno napajanje, brez dodatnih kablov.

Kaj pomeni funkcija Easy Management?

Easy Management omogoča upravljanje, konfiguracijo in nadzor nad omrežjem prek intuitivnega vmesnika, kar poenostavlja upravljanje tudi manj izkušenim uporabnikom, vendar je za optimalno izrabo priporočljivo osnovno poznavanje mrežnih pojmov.

Ali je stikalo mogoče uporabiti v gaming postavitvah?

Zaradi gigabitnih portov in visoke zmogljivosti prenosa je primerno tudi za gaming sobe ali LAN dogodke, kjer je potreba po stabilnih in hitrih žičnih povezavah.

Kaj je pomembno upoštevati pri načrtovanju večjega poslovnega omrežja s tem stikalom?

Pri načrtovanju večjih omrežij je smiselno preveriti skupno število naprav, zahtevano prepustnost in realne potrebe po PoE napajanju ter zagotoviti, da tudi preostali del omrežne opreme podpira primerljive hitrosti in zanesljivost.

Opis posodobljen: april 2026

Vprašanja, klepet, ocene in mnenja

Za sodelovanje se prijavite v Enaa.com

star_rate star_rate star_rate star_rate star_half
4,80 na podlagi 5 ocen
Objavili smo vse, kar sami vemo o tem izdelku, roku dobave, ceni, posebnih popustih, ugodnostih, dodatnih storitvah in možnosti nakupa na obroke. Na vprašanja odgovarjamo od ponedeljka do petka med 9.00 in 15.00 uro.

Primerjava lastnosti: Koncentratorji in stikala

Ocena
Število portov
Hitrost
Napajanje
Garancija
Ta izdelek
Stikalo TP-Link TL-SG2428P 24× PoE+ 250W, 4× SFP, centralizirano upravljanje, gigabitna hitrost
Stikalo TP-Link TL-SG2428P 24× PoE+ 250W, 4× SFP, centralizirano upravljanje, gigabitna hitrost
279,04 €
star_rate star_rate star_rate star_rate star_half
4,87 (15 ocen)
28
56 GB/s
PoE
12 mesecev
star_rate star_rate star_rate star_rate star_half
4,80 (5 ocen)
28
56 GB/s
PoE
12 mesecev
star_rate star_rate star_rate star_rate star_half
4,80 (5 ocen)
28
56 GB/s
PoE
12 mesecev
star_rate star_rate star_rate star_rate star_rate
5,00 (5 ocen)
28
56 GB/s
PoE
12 mesecev

Najbolj prodajani

 
star_rate star_rate star_rate star_rate star_half
4,83 (292 ocen)
4,83
27,91 €
Na zalogi
Novost
star_rate star_rate star_rate star_rate star_half
4,87 (15 ocen)
4,87
279,04 €
Predvidoma 5 dni
 
star_rate star_rate star_rate star_rate star_half
4,85 (620 ocen)
4,85
11,87 €
Na zalogi
 
star_rate star_rate star_rate star_rate star_half
4,85 (333 ocen)
4,85
16,54 €
Na zalogi